Labirent - Tolga Örnek

Labirent - Tolga Örnek - 2011
      Tolga Örnek'in yönetmenlikteki başarısını senaryoda da görmek mümkün. Her detayı tek tek işlemiş. Gereksiz detaylara yer vermeyecek derecede mükemmeliyetçi bir anlayışla filmi ele almış. 
-
      Aklımda kalan bir kaç ilgi çekici sahneden bahsedeyim. Filmin başlarında bir terörist intihar saldırısı düzenlemişti. Bu patlama sahnesi oldukça başarılıydı.. Holywood filmlerini aratmayacak nitelikteydi.  Yine bombayı patlatan teröristin kamera karşısında verdiği mesajlar da çok etkileyiciydi. Bunlardan farklı olarak Meltem Cumbul, filmin sonlarına doğru işkenceye uğruyor. Dayak yemekten bayılıp yere düşüyor. Tam o sırada çete lideri bombanın patlayacağı yeri başka bir elemana söylüyor. Meltem Cumbul, bu esnada hafifçe gözünü aralıyor ve adamı dinliyor. Ardından patlamanın olacağı yere arkadaşlarına iletiyor... Çok başarılı bir sahne olmuştu açıkçası.
-
     Bunun dışında biraz da Tolga Örnek'ten söz etmek gerek. Kaybedenler Kulübü'yle adını geniş kitlelere duyurmuştu. Bu filmle birlikte bu alanda otoritelerin arasına girmekte kararlı olduğunu gösterdi.. Türkiye'yi yurt dışında temsil edebileceğine inandığım yönetmenlerden birisi. Tabi medyanın Kaybedenler Kulübüne verdiği desteği, Labirent'te göremiyoruz. Bu konuda medya, elini taşın altına koymalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.