Mabel Matiz

Mabel Matiz
 

         Mabel'i Filler ve Çimen'le tanıdım. Filler ve Çimenle başlayan bu keşif bütün şarkılarını dinlemem ile doruklara ulaştı. Mabel, müziği ile alışılmışın dışında bir profil çiziyordu. Açıkçası beni etkiledi ve yazma isteği uyandırdı.
      Mabel Matiz'in her şarkısı, farklı dünyalara kapı aralıyor. Sözleri ve Müziği ile yepyeni bir tarz. Maddiyatın hakim olduğu müzik dünyasında, sanatı hedefleyen nadide sanatçılardan. Ayrıca pek de göz önünde bulunan bir arkadaşımız da değil. Bu garip isimli arkadaşın şarkılarını aşağıdaki linklerden dinleyebilirsiniz.

.
7 Ocak'ta piyasaya çıkacak olan "Yaşım Çocuk" albümü hakkındaki görüşlerimi yine buradan sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın.

1 yorum:

  1. İlk defa bir blogta Mabel Matiz'e yer ayıran birine rastlıyorum. Çokta sevindim gerçekten. Çünkü Mabel Matiz farklıdır şarkıları ilk dinlenildiğinde anlamlı gelmese de derinine indikçe sizi de beraber en derine götürür. Ben de ilk filler ve çimen şarkısınla tanımıştım. Şarkının ismi ilk komik gelse de şimdi şarkıyı dinlerken " Ölürdün Unutmasan" kısmı gelse de haykırsam diye bakıyorum. :)Coverlarıyla gönlüme taht kurmuştur. Son zamanlarda dinlediğim bir Yıldız Tilbe şarkısı olan Aşk yok olmaktır ve ezginin günlüğü parçası olan bekle beni sarıp sarıp başa dinlediğim şarkılardır. Mabel Matiz ismi gibi farklıdır ve özgündür.

    YanıtlaSil

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.