Yaşım Çocuk - Mabel Matiz


Mabel Matiz, 2011 yılında kendi adını verdiği "Mabel Matiz" albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkmıştı. O sıralar benim de şarkılarını dinleme fırsatım olmuştu. Filler ve Çimen'le başlayan keşfim, "Yaşım Çocuk" albümüne kadar uzandı.  Bu yazımızda kısaca "Yaşım Çocuk" albümü hakkında bilgi vermek istiyorum.
*
Zamanla seçkin bir dinleyici kitlesi edinen, "Kent Ozanı" lakaplı ünlü sanatçı Mabel Matiz, 7 ocak itibariyle "Yaşım Çocuk" adlı albümünü piyasaya sürdü. 12 adet şarkıdan oluşan albümün çıkış parçası, albüme de ismini veren "Yaşım Çocuk" şarkısı oldu. Albümün içindeki şarkılar sırasıyla: "Krallar, Yaşım Çocuk, Yıllar Saçlarına, Zor Değil, Aşk Yok Olmaktır, Alaimisema, Tamburu Yokuştan, Aldanıyor, Sefil Çıplak Korkusuz, Kerem Gibi, Ölü Pantolon, Ah Bu Sefer". Ayrıca albümde, Can Güngör'den(Tamburu Yokuştan) ve Yıldız Tilbe'den(Aşk Yok Olmaktır) alınma iki de şarkı var. 
-
Aşk Yok Olmaktır'a ayrı bir parantez açmak gerekir. Mabel Matiz'in en güzel yorumladığı şarkı diyebilirim. Farklı bir büyüsü, farklı bir tınısı var. Albüme bu şarkıyla başlamanızı tavsiye ederim... "Alaimisema, Kerem Gibi ve Krallar " da çok ses getireceğine inandığım parçalardan...

Dilerseniz albümü müzik marketlerinden edinebilirsiniz, dilerseniz de Mabel Matiz'in resmi Youtube hesabından elektronik ortamda dinleyebilirsiniz. 

Farklı sözleri ve müziğiyle alışılmışın dışında bir profil çizen garip isimli bu arkadaşa, başarılar diliyoruz... 

4 yorum:

 1. Kerem gibi de benim favorim-DI.
  "Ask yok olmaktir"i dinleyene kadar..
  Tesekkurler bu faydali yazin icin.

  YanıtlaSil
 2. Aşk Yok Olmaktır çok hoşuma gitti. Başarılı buldum kendisini...
  Kerem gibi de güzel bir parça.

  YanıtlaSil
 3. ''Mais la pluie sera alaimisema''..Manidar :)

  YanıtlaSil
 4. Albüm bence de çok başarılı.

  YanıtlaSil

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.