Etkinlik: İki Kitap Bir Heves

Sunay Akın, “İki Kitap Bir Heves” oyununu 29 Mayıs Perşembe günü Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde “Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği” için oynayacak.

Sanatı ile Türkiye tarihinde izler bırakan Ruhi Su’nun sanatını, toplumculuğunu, yaşamını, amaçlarını yaşatmak, geliştirmek ve geleceğe taşımak amacıyla kurulan Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği, oyundan elde edilen geliri Ruhi Su Dostlar Korosu’nun çalışmalarını sürdürmek için kullanacak.

Ruhi Su Dostlar Korosu

1975 yılında Dostlar Korosu olarak kurulan, 1985 yılında Ruhi Su'nun vefatının ardından başına Ruhi Su ismi eklenerek yoluna devam eden “Ruhi Su Dostlar Korusu” Ruhi Su’nun eserleri ile derlediği ve seslendirdiği türkülerin çok sesli icralarını “Ruhi Su” sevenleri ile buluşturuyor.

İki Kitap Bir Heves

Sunay Akın, “İki Kitap Bir Heves” oyunu ile dinleyenlerine bir sunumda binlerce kitabın ışığını aktarıyor. Kendi deyişiyle; "Her insanın içinde bir yaratıcı düşünce vardır insan bu düşünceyi buldukça, buna yaklaştıkça mutlu olur. Asıl olan sensin, bu yaratıcılık ve merak duygusunu taşıyan insan! Kişinin kendini geliştirmesinde, aydınlanmasında önemli olan sorulardır, adımlar sorularla atılır. Kişi bu sorularla açtığı kapının ardından kavuşacağı ışıkla yıkacaktır aklının içindeki örülen duvarları."

Tarih: 29 Mayıs Perşembe
Saat:20.30
Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Bilet Temini: Biletix, Kadıköy Halk Eğitim merkezi

1 yorum:

  1. çok severim Sunay Akın'ı , yazar olarak ta konuşan olarak ta, ikisinde de başarılı .

    YanıtlaSil

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.