100 Kısa Filme 500.000 TL'lik Destek


Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği, Türkiye'de ve dünyada kültürel projeleri destekleme ve güçlendirme adına önemli bir adım attı. Türk Sinaması'nın 100. yılına denk gelmesi itibariyle de önemlilik arz eden bu anlamlı projeyi sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz.

Genç yapımcı ve yönetmenlerimizin yeni film projeleri üretebilmesi adına, maddi ve teknik anlamda bir takım kolaylıklar sağlamayı planlayan Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği, 100 kısa filme, 5.000'er tl'den, toplamda 500.000'tl destek yardımında bulunacak. Bu desteği almaya hak kazanan ilk dönem kazananlarının, 14 ve 28 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak olan "Uluslararası Boğaziçi Film Festivali"nde projelerinin tanıtımı yapılacak. Ünlü yönetmen ve yapımcıların da iştirakinin olacağı bu festivalde, proje sahipleri camiada kendilerini tanıtma imkanı yakalayabilecek. Tanıtımın yanısıra 15.000 tl ve 50.000 tl'lik büyük ödül için yarışma şansı yakalayacak Ayrıca Ahmet Uluçay ödülü için yarışma şansı kazanacak.

Tanınmış yönetmen ve yapımcıların jüriliğinde, "'Etik, Estetik, Teknik" bütünlüğünü yakalayan en yüksek nitelikli 100 kısa filme destek yardımı yapılacaktır. 

Yarışmanın ilk dönem için son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2014
Projeye katılım için: http://www.bogazicifilmfestivali.com/yarisma_ubsd.phpHiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.