Buyurun Ben Müslümanım


Benim gündem anlayışım biraz farklıdır. Anlık medya rüzgarlarına aklımı teslim etmekten korkarım. Mümkün olduğu kadar kendi gündemimi belirlemeye ve kendi gündemim çerçevesinde hayatı algılamaya çalışırım. Bu yazının konusunu oluşturan bu haber de geçmiş aylara ait, gözden kaçmış küçük ve tatlı bir detay. Haber aşağıdadır: 
Avustralya'da yaşayan Türkler, ülkede artan İslamofobi'ye karşı Melbourne ve Sydney'in işlek caddelerinde stant açarak, "Buyurun, ben Müslümanım" etkinliği düzenledi.
Avustralya İslam Toplumu Milli Görüş (AIGMG) tarafından organize edilen etkinlik çerçevesinde açılan stantlarda İslam hakkında bilgi paylaşıldı.
Her iki kente dört faklı noktada kurulan stantlarda Avustralyalılara İslami bilgilerin yer aldığı broşürlerin yanı sıra 3 bin 500 gül dağıtıldı.
Avustralyalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliği organize eden İMGT Avustralya Kurumsal İletişim Başkanı Yusuf Özen yaptığı açıklamada, halktan çok olumlu tepki aldıklarını söyledi.
Özen, "Amacımız insanların Müslümanlara karşı ön yargılarını kırmak, güler yüzle gül dağıtmak, onların İslam hakkındaki sorularını cevaplamak ve medyadan değil de doğrudan bizden İslam ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.