3. Marmaris Kısa Film Festivalinde Yarışacak Finalistler Açıklandı

5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek tamamen gönüllülük esasına dayalı “MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan ve Bu Festival Marmaris'in Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan 3. Marmaris Kısa Film Festivalinde ulusal yarışma kategorisinde ön jüri elemeleri tamamlandı. Kurmaca, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel film bölümlerinden oluşan yarışmaya 450 kısa film başvurdu.

Ön Jüri üyeleri Öğretim Görevlisi Prof. Bülent Özkam, Yönetmen Alper Şen ve Sinema Yazarı, Kameraman Hayri Çölaşan’ın yaptığı değerlendirme sonucunda finale kalmaya hak kazanan filmler:

Liselerarası Finalist Filmler
Bez – Deniz Ünsal
Düş Yüzeyi – Ahmet Faruk Arslan
Felek – Kemal Karabay
Küfe – Ayça Aliustaoğlu
Kürk – Batuhan Çelik
The Big Plays – Efe Dere

Animasyon Dalı Finalist Filmler
Evcilik – Cenk Köksal, Özgül Gürbüz
Hanim Hanım'ın Acayip Hayatı – Buse Erel
İstasyon – Serdar Çotuk
Kutu – Merve Çirişoğlu Çotur
Vadi – Can Erkan, Salih Toprak

Belgesel Dalı Finalist Filmler
Ağaçeriler / Tahtacı Türkmenleri – Elif Ertürk
Balat'ın Şekerlileri – Barış Orta, Serap Günkara
Başka – Nesime Karateke
Hayat Nöbeti – Peyami Sefa Altıntaş
Kafes – Anıl Bayrak, Fatema Khawari
Kar Gören Çay – Oğuzhan İhtiyar
Kırmızı – Abdurrahman Demir
Naatra – Zeynep Altay
Tedirgin Güvercinler – Zeynep Danışman
Uzaktaki Kadın – Özgür Demirci
Üçyüzbir – Alican Mansuroğlu

Deneysel Dalı Finalist Filmler
Alelade – Abdullah Harun İlhan
Arkhe – Ahmet Yaşar
Kör Baykuş – Rohan Türk
Lâl – Cemre Yılmaz
Mr Lonely And Your Soul – İlhami Tunç Gençer
Sanat Sessizliği – Yiğit Küçükkibar
Seabird – Ece Kınacı
Tıkanma – Burkay Doğan

Kurmaca Dalı Finalist  Filmler
12 Saat – Ercan Selim Öngöz
3,5 Lira – Hasan Ali Kılıçgün
İki Parça – Murat Uğurlu
Bang Bang – Gülsüm Güler Özen
Benim, Yalnızlık Aleti – Can Eren
Beyoğlu Sineması – Ömer Ferhay Özmen
Dem – Yalçın Demirağ
Doğu Yakası – Harun Durmuş
Elene – Sezen Kayhan
Güney Kutbu – Emin Akpınar
Hastabakıcı – Soner Sert
Hediye – Murat Akser
Kayıp – Didem Avkan Gültekin
Kefaret – Ali Kışlar
Mümkün Hayatların En Güzeli – Derin Biricik
Oyun İçinde Oyun – Suat Eroğlu
Penaber – Ramazan Kılıç
Scrabble - Merve Gezen
Siyah Çember – Hasan Can Dağlı
Toprak – Onur Yağız

Yedi Gün Yedi Gece – Ali Bozan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.