Mirket Nineler'in Eğlenceli Serüvenleri

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan bol resimli Mirket Nineler kitabı; esprili, eğlenceli, kolay okunan öyküleriyle çocukları fethedecek. Ormandaki komşularıyla birbirinden komik üç serüven yaşayan bu komik ikili, dalgınlıkları ve şirin tavırlarıyla sıcacık bir kitabın kahramanı oldu

Nene ile Nana adlı Mirket Nineler, yeraltındaki kalabalık yuvalarından taşınır. Yeni evleri, orman manzarasıyla tam hayalini kurdukları gibidir. Ormandaki komşularıyla tanışmak için bir parti düzenlerler ama çok önemli bir hata yapmışlardır!.. 

SICACIK BİR KİTAP
Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan bol resimli ‘Mirket Nineler’ kitabı; Nihan Temiz’in esprili, eğlenceli, kolay okunan öykülerini bir araya getirdi. Şebnem Aydın Gündüz’ün capcanlı, neşeli mi neşeli resimleriyle bir araya gelen bu öykülerle, ortaya sıcacık bir kitap çıktı. Çocuklar, Mirket Nineler’in birbirinden renkli üç serüveniyle kitabı bir solukta okuyacak. Bu komik ikili,
dalgınlıkları ve şirin tavırları ile küçük okurları çok eğlendirecek! 

Kitaptaki öyküler: 
Mirket Nineler Parti Veriyor
Mirket Nineler Yemek Kursuna Gidiyor
Mirket Nineler Sıcaktan Bunalıyor


Künye:
Yazan: Nihan Temiz
Resimleyen: Şebnem Aydın Gündüz
Türü: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 6 yaş ve üzeri
Ölçü: 17 x 20 cm
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 978-605- 9781-88- 6
Fiyat: 20 TL (KDV dahil)

NİHAN TEMİZ
1975 yılında Ankara’da doğdu. Masal dinlemeye bayılan ve masal anlatmaya heveslenen bir çocuk
olarak büyüdü. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümün Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Anaokulu’nda çalışmaya başladı. Çocukların rengârenk dünyasında olmaktan, hayallerine, kahkahalarına eşlik etmekten her zaman mutluluk duydu. Yolda gördüğü küçük bir kız çocuğunu su perisine benzetmesi ve eve koşup kâğıt kaleme sarılmasıyla başlayan yazarlık sevdası halen devam ediyor.

ŞEBNEM AYDIN GÜNDÜZ
1975 yılında Bandırma’da doğdu. Çocukken de çizmeyi, boyamayı, çizip boyadıklarıyla hikâyeler anlatmayı severdi. Resim eğitimini Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde aldı. 1996 yılında Görsel Sanatlar öğretmenliği yapmaya başladı. Çocukların dünyasından ilham alarak yaptığı çalışmaları sanat yaşamına yön verdi. Çocuk kitapları resimlemeye başladı. Resim, heykel, video, fotoğraf, illüstrasyon gibi sanatın pek çok dalıyla da ilgilenmeye devam ediyor.

SEV Yayıncılık:
SEV Yayıncılık, kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaparak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.